Najważniejsze wydarzenia z życia Szpitala

Zapoznaj się z naszymi usługami

Tu są odpowiedzi na najczęstsze pytania

Wykaz telefonów do jednostek w Szpitalu

Szanowni Państwo,  Darczyńcy i Przyjaciele Naszego Szpitala !

Pragniemy wyrazić naszą ogromną wdzięczność  i złożyć podziękowania na ręce Tych wszystkich,
którzy wsparli i nadal wspierają nasz Szpital w tym trudnym czasie epidemii koronawirusa.

Państwa reakcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania! Od momentu opublikowania prośby o wsparcie na stronie szpitala,
nieustannie spotykamy się z wyrazami solidarności, ludzkiej życzliwości i chęcią pomocy płynącą ze wszystkich stron.
Takie społeczne zaangażowanie i dobre słowa płynące od wielu osób dają motywację do dalszej pracy i utwierdzają nas w przekonaniu,
że praca jaką wykonują wszyscy lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki, salowe i cały personel 
Szpitala jest ważna i doceniana przez Mieszkańców i wszystkich, którym los naszego Szpitala nie jest obojętny.

Nie jesteśmy w stanie wyrazić, ile dla nas znaczy każda pomoc w tym trudnym okresie.
Chcielibyśmy wyrazić wdzięczność i złożyć serdeczne podziękowania naszym dotychczasowym sponsorom,
jednostkom samorządu terytorialnego, firmom, fundacjom, osobom prywatnym za wsparcie finansowe,
jak również za przekazanie m.in.: sprzętu medycznego, środków ochrony indywidualnej,  dwóch samochodów osobowych,
artykułów spożywczych, artykułów chemicznych, kosmetyków,  ciepłych posiłków i wiele innych.

Nie zapominamy również o naszych służbach mundurowych, które wspierają nas w tych trudnych dla nas wszystkich chwilach
– jesteśmy niezwykle wdzięczni za wsparcie i wspólne działanie na rzecz naszych pacjentów.

Z radością informujemy, że dotychczas na konto Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie
wpłynęło: 1 536 567,52 (stan na dzień 15.06.2020 r.) z przeznaczeniem na działalność statutową mającą na celu walkę z epidemią COVID-19.

 

Serdecznie dziękujemy!

Galeria

Zdjęcie 20 z 20

Dlaczego warto leczyć się w WSZ im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie?

Jesteśmy jednym z największych szpitali w województwie wielkopolskim, spełniającym zadania szpitala wielospecjalistycznego, obejmującym swoją opieką region koniński liczący ponad pół miliona mieszkańców. Wykonujemy kompleksowe badania, zapewniamy konsultacje wysokiej klasy specjalistów i leczymy zgodnie z najwyższymi standardami.

Do  naszej pracy podchodzimy profesjonalnie i przede wszystkim z sercem, bo Twoje zdrowie jest dla nas najważniejsze.

Wiemy, że samopoczucie Pacjenta ma ogromny wpływ na leczenie i szybki powrót do zdrowia. Dbamy, żebyś czuł się w naszym szpitalu  bezpiecznie.  Dokładamy wszelkich starań, aby  trudny czas choroby przebiegał w przyjaznej atmosferze, komfortowych warunkach, otoczony ludźmi, którzy w każdej chwili służą wsparciem i pomocą.

Personel medyczny szpitala tworzą uznani w środowisku medycznym specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie w swojej dziedzinie.

Akredytacja

Ministerstwo Zdrowia – Departament Pielęgniarek i Położnych uprzejmie informuje, że 5 lutego 2020 roku w Ministerstwie Zdrowia
uroczyście zainaugurowano Międzynarodową Kampanię „Nursing Now” Polska. 200 lat temu urodziła się wybitna reformatorka współczesnego
pielęgniarstwa Florence Nightingale, w związku z tym Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła rok 2020 Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarki i Położnej.
Celem kampanii jest przede wszystkim podniesienie prestiżu zawodu pielęgniarki, położnej oraz pokazanie roli i znaczenia tych zawodów
w systemie ochrony zdrowia a także uhonorowanie wkładu tych grup zawodowych w zdrowie społeczeństwa w Polsce i na świecie.
Kampania ma pokazać młodym ludziom, że jest to zawód dający duże możliwości i szanse samorealizacji, który warto wybrać.

 
Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia

Szanowni Państwo,

Centrum w ramach współpracy z Fundacją MY PACJENCI prowadzi prace związane z konsultacjami społecznymi w ramach Projektu Razem dla Zdrowia, realizowanym przez Fundację. Drugi z badanych przez Centrum tematów to system informacji dla pacjentów.

Ankieta, zbierająca opinie pacjentów i obywateli w zakresie systemu informacji dla pacjentów, zapisów online, EDM-u oraz sztucznej inteligencji znajduje się pod linkiem: http://razemdlazdrowia.pl/ankieta/ankieta-system-informacji-dla-pacjentow

   

PROGRAM ZWIĘKSZANIA DOSTĘPNOŚCI DO REHABILITACJI NEUROLOGICZNEJ DLA OSÓB PO UDARZE PRZYCZYNIAJĄCY SIĘ DO WZROSTU SZANS NA POWRÓT NA RYNEK PRACY

 

Kliknij na tekst,
aby dowiedzieć się więcej.Program skierowany jest do osób, które przebyły udar mózgu i borykają się z ograniczoną sprawnością kończyny dolnej i górnej, mają problemy lokomocyjne i trudności w wykonywaniu czynności dnia codziennego, w szczególności ograniczające wykonywanie pracy zawodowej.
Dodatkowo program zapewnia działania mające na celu wyedukowanie i przeszkolenie osób z najbliższego otoczenia pacjenta, tak aby były one włączane w proces rehabilitacji.
Celem głównym jest zwiększenie dostępności rehabilitacji neurologicznej dla 410 osób po udarze i ograniczenie skutków niepełnosprawności wywołanych udarem, co przyczyni się do wzrostu szans na rynku pracy osób zagrożonych dezaktywacją zawodową.