Oddział Okulistyczny Drukuj Email

ODDZIAŁ OKULISTYCZNY

Telefony: Sekretariat Oddziału                                                63 240 43 53

Ordynator                                                                 63 240 43 50

Pielęgniarka Oddziałowa                                         63 240 43 55

Dyżurka Lekarska                                                    63 240 43 51

Dyżurka Pielęgniarska                                             63 240 43 54

Adres email:                               Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Ordynator                                      lek. specjalista chorób oczu Renata Murawiecka

Pielęgniarka Oddziałowa          mgr  Jolanta Sosnowska

Lokalizacja: WSZ w Koninie, VI piętro ul. Szpitalna 45

Konsultacje i zapisy na zabiegi planowe odbywają się w oddziale, pokój 7/21.

W dniach: poniedziałek - piątek od godziny 11:00 do 13:00.

Osoby ustalające termin przyjęcia: lek.Renata Murawiecka, lek. Małgorzata Kicińska, lek. Aleksandra Kwiatkowska.

Leczenie chirurgiczne i zachowawcze w okulistyce, w tym głównie chirurgia przedniego odcinka oka. Najczęściej wykonywane:

1. Chirurgia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z zastosowaniem systemu OZIL,
  2. Chirurgia jaskry (trabekulektomia, fakotrabekulektomia),
  3. Chirurgia zeza,
  4. Zabiegi laserowe przedniego odcinka (irydotomia, kapsulotomia itp.),
  5. Zabiegi laserowe tylnego odcinka,
  6. Iniekcje doszklistkowe,
  7. Chirurgia urazowa,
  8. Zabiegi na powiekach, spojówkach,
  9. Udrażnianie dróg łzowych u dzieci,
  10. Diagnostyka okulistyczna (USG, OCT, Perymetria komputerowa, Mikroskopia spekularna, Autorefraktokeratometria, Fotografia cyfrowa oka).

Leczenie dorosłych i dzieci.

Oddział wyposażony ze środków unijnych w nowoczesny sprzęt diagnostyczny oraz operacyjny. Oddział mieści się w nowo oddanym budynku szpitala, wszystkie pokoje 1- i 2- osobowe z węzłami sanitarnymi. Oddział prowadzi szkolenie specjalizacyjne dla lekarzy specjalizujących się w okulistyce, jak i staże kierunkowe dla lekarzy innych specjalności.

Oddział pełni całodobowy dyżur dla pacjentów w stanach nagłych wymagających hospitalizacji (dyżur pod telefonem).

Oddział okulistyczny

blok1 mini