Przed zabiegiem operacyjnym

Zespół lekarzy i pielęgniarek Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oferuje Państwu m.in. znieczulenia do operacji i niektórych zabiegów diagnostycznych wykonywanych w trybie planowym, przyśpieszonym, pilnym i nagłym – w zależności od medycznych wskazań.

W zależności od stanu pacjenta i przeprowadzanego zabiegu wykonujemy znieczulenie ogólne (zwane dawniej narkozą) lub przewodowe.
Wśród znieczuleń przewodowych wyróżnia się tzw. blokady centralne czyli znieczulenie podpajęczynówkowe i zewnątrzoponowe ( w uproszczeniu jest to zastrzyk w okolicy kręgosłupa) oraz blokady splotów, pni i nerwów obwodowych oraz tzw. znieczulenie odcinkowe dożylne.
Powikłania znieczuleń zdarzają się rzadko, a żeby im zapobiec przygotowujemy pacjenta do znieczulenia, indywidualnie dobieramy najlepsze znieczulenie, monitorujemy stan pacjenta podczas i po znieczuleniu. Używamy materiałów i sprzętu jednorazowego użytku i nowoczesnych leków ( środków ) do znieczulenia.
Do każdego znieczulenia pacjent powinien być odpowiednio przygotowany i zakwalifikowany, dlatego wypełniają Państwo ankiety anestezjologiczne, byśmy dowiedzieli się wszystkiego, co istotne, o Państwa chorobach towarzyszących. Te choroby i leki zażywane przez Państwa mają duży wpływ na wybór odpowiedniej metody znieczulenia tak, by było ono maksymalnie bezpieczne. W ankietach znajdują się również zalecenia przedoperacyjne dla pacjenta, których przestrzeganie jest bardzo ważne. Z wypełnionymi ankietami, będąc już pacjentem szpitala, zostają Państwo skierowani przez oddział leczący do Poradni Anestezjologicznej, gdzie spotkają się Państwo z lekarzem anestezjologiem.
Jeśli chcieliby Państwo zapoznać się z wzorem ankiety anestezjologicznej już wcześniej lub wydrukować ją i wypełnić jeszcze przed przyjęciem do szpitala, to należy kliknąć na jeden z poniższych linków: dla dorosłych, dla dzieci lub dla ciężarnej przed cięciem cesarskim. Dziękujemy.

Życzymy, by pobyt w szpitalu, skoro konieczny, był dla Państwa możliwie mało stresujący.

Zespół lekarzy i pielęgniarek anestezjologii.

Poniżej można pobrać ankiety:

Ankieta Dorośli POBIERZ PLIK
Ankieta Dzieci POBIERZ PLIK
Ankieta Cięcie cesarskie POBIERZ PLIK
   
Informacje dotyczące znieczulenie dzieci do 3 roku życia POBIERZ PLIK
Print Friendly, PDF & Email