Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Gastroenterologicznym | Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie

Przejdź do linku banera

E-mail: szpital [at] szpital-konin.pl (szpital[at]szpital-konin[dot]pl)            FB data-entity-type=

Realizowane projekty

Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Gastroenterologicznym

  Godziny odwiedzin:

  15.30 – 16.30

  Kto i w jakich godzinach udziela informacji o chorych:

  Lekarz prowadzący lub ordynator w dni powszednie w godz. 11.00 – 13.00. Lekarz dyżurny oddziału w czasie dyżurów w dni powszednie oraz w weekendy i święta – informacje w ograniczonym zakresie

  Rodzaje leczonych schorzeń:

  Choroby internistyczne w zakresie oddziałów istniejących w WSZ w Koninie tzn.: neurologii, kardiologii, nefrologii, pulmonologii, onkologii, hematologii, chorób zakaźnych – w ograniczonym zakresie. Internistyczne schorzenia przewodu pokarmowego – w zakresie pełnym lub rozszerzonym. Pozostałe choroby internistyczne – w zakresie poziomu referencyjnego WSZ w Koninie. Nie leczymy pacjentów z powodów psychiatrycznych, paliatywnych i opiekuńczych.

  Rodzaje najczęściej przeprowadzanych zabiegów:

  Podstawowe zabiegi internistyczne np. punkcja szpiku, jamy opłucnowej i otrzewnowej, wątroby, trzustki, tarczycy. Zabiegi endoskopowe przewodu pokarmowego np. pobieranie materiału histopatologicznego, usuwanie polipów i ciał obcych, hamowanie krwawienia, opaskowanie żylaków przełyku, poszerzanie zwężeń przełyku lub jelita grubego, protezowanie przełyku i dróg żółciowo-trzustkowych, usuwanie złogów w dolnym odcinku dróg żółciowych.

  Procedura przyjęcia na oddział:

  Przyjęcia pacjentów o gwałtownie przebiegających dolegliwościach odbywają się w SOR na podstawie decyzji lekarza dyżurnego. Pacjenci pierwotnie kierowani do innych oddziałów WSZ w Koninie i przekierowani do Oddziału Wewnętrznego WSZ – po akceptacji ordynatora lub lekarza dyżurnego Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Gastroenterologicznym.
  Przyjęcia planowe pacjentów, których diagnostyka lub leczenie nie są możliwe w warunkach ambulatoryjnych – w dni powszednie (najlepiej wtorek i czwartek), w godz. przedpołudniowych (najlepiej 11.00 – 13.00), w sekretariacie Oddziału

  Co zabrać ze sobą:

  Przybory toaletowe, piżamę, szlafrok, papcie. Kubek do picia, łyżkę, widelec i nóż. Dokumentację wcześniejszej diagnostyki lub leczenia np. karty wypisowe, badania laboratoryjne, histopatologiczne, obrazowe i endoskopowe. Posiadane badania dodatkowe np. grupę krwi, spirometrię itp. Listę spisanych na kartce stosowanych dotychczas leków i, jeżeli jest to możliwe, leki w oryginalnych opakowaniach (zwłaszcza wysokospecjalistyczne lub rzadkie).

  Najważniejsza osiągnięcia oddziału 

  Zapewnienie leczenia zgodnie z wysokimi standardami akredytacyjnymi WSZ w Koninie. Zapewnienie przyjaznej atmosfery opieki medycznej i pracy. Uruchomienie nowej pracowni endoskopowej oraz wykonywanie wielu nowoczesnych i unikalnych zbiegów endoskopowych.  Rozwój specjalizacyjny lekarzy i pielęgniarek Oddziału.

  Kierownik
  lek. Sławomir Pietras
  Oddziałowa
  mgr Wiesława Jesiołowska

  Kontakt:

  Telefon: 63 240 4283

  E-mail: o.wewnetrzny [at] szpital-konin.pl (o[dot]wewnetrzny[at]szpital-konin[dot]pl)

  Pliki do pobrania