Szkoła rodzenia "Family Care" | Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie

E-mail: szpital [at] szpital-konin.pl (szpital[at]szpital-konin[dot]pl)            FB data-entity-type=

Realizowane projekty

Szkoła rodzenia "Family Care"

Family Care logo

Szpital w Koninie zaprasza do Szkoły Rodzenia „Family Care

Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie została utworzona Szkoła RodzeniaKobiety w ciąży i ich osoby towarzyszącebędą mogli bezpłatnie korzystać z oferowanych zajęć.

To nie pierwszy tego typu projekt, konińska placówka prowadziła szkołę rodzenia w latach 90-tych. W tym roku postanowiono wznowić tę inicjatywę dla przyszłych mam. – Celem tego przedsięwzięcia jest edukacja, ale również przybliżenie naszego oddziału – mówi p.o. położnej oddziałowej, Edyta Janczak. Co ważne, ze Szkoły Rodzenia będzie mogła skorzystać każda chętna kobieta po 18 tyg. ciąży wraz z osobą towarzyszącą.

Zajęcia będą podzielone na dwie części. Pierwsza to wykłady, druga ćwiczenia przygotowujące do porodu oraz zajęcia praktyczne z pielęgnacji noworodka. Poprowadzą je doświadczone położne z wieloletnim stażem pracy na sali porodowej: Dorota Adamczewska, Anna Cieślak, Beata Woźniakowska wraz z kierownikiem oddziału Robertem Chowańskim. – Nasza szkoła „Family Care”, podobnie jak inne tego typu miejsca, oferuje edukację, która przygotowuje przyszłych rodziców do porodu i rodzicielstwa. Wyróżniamy się jednak tym, że istnieje możliwość poznania personelu aktualnie pracującego na sali porodowej i położnictwie oraz możliwość zwiedzenia porodówki. Oprócz tego przybliżymy realia i zasady obowiązujące na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym w Koninie, co mamy nadzieję – zdecydowanie zmniejszy lęk przed porodem – dodaje Edyta Janczak.

Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu. Program obejmuje osiem spotkań. Łącznie na ten cel przeznaczono 17 tysięcy złotych. Warto dodać, że w 2021 roku w konińskim szpitalu urodziły 1332 kobiety.

Kontakt:

telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.00 :

Cieślak Anna – 509 743 251

Adamczewska Dorota – 605 463 207

Woźniakowska Beata – 692 521 946

e-mail: poloznictwo [at] szpital-konin.pl (poloznictwo[at]szpital-konin[dot]pl)

Serdecznie zapraszamy!