Oddział Ortopedii i Traumatologii Ruchu | Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie

Oddział Ortopedii i Traumatologii Ruchu

ZAPISY NA KOLEJKĘ OCZEKUJĄCYCH PACJENTÓW DO ZABIEGÓW ORTOPEDYCZNYCH ODBYWAJĄ SIĘ W PONIEDZIAŁEK, WTOREK, PIĄTEK W GODZINACH 10.00-11.00 W SEKRETARIACIE O/ORTOPEDII V PIĘTRO – PROSIMY O PRZESTRZEGANIE WYMIENIONYCH DNI I GODZIN.

PACJENCI PRZYCHODZĄ POJEDYŃCZO TYLKO OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE I WYMAGAJĄCE POMOCY OSÓB DRUGICH PRZYCHODZĄ Z OPIEKUNEM.

Godziny odwiedzin:

Kto i w jakich godzinach udziela informacji o chorych:

W dniach poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek:

• w godz. 8.00-15.00 Ordynator
    • po godz. 15.00 lekarz dyżurny.

• od 8.00 lekarze oddziału.

Rodzaje leczonych schorzeń:

• złamania i zwichnięcia w obrębie kkg i kkd
    • zmiany zwyrodnieniowe stawów biodrowych i kolanowych
    • zmiany przeciążeniowych tkanek miękkich
    • przykurcze stawów
    • rekonstrukcje w stawach kolanowych ACL
    • szycie i usunięcie łąkotek
    • leczenie czynnościowe złamań
    • diagnostyka i leczenie zmian nowotworowych kości i tkanek miękkich kkg i kkd
    • usuwanie materiału po zespoleniach

Rodzaje najczęściej przeprowadzanych zabiegów
    z podziałem na ostre i planowe:

Dotyczy głównie o. zabiegowych, ale pozostałe też np. endoskopia itp.

Planowe:

• endoproteza totalna stawu biodrowego
    • endoproteza stawu  kolanowego
    • artroskopia diagnostyczna i rekonstrukcyjna
    • guzy kończyn górnych, dolnych
    • ZKN
    • haluxy
    • przykurcz Dupuytrena
    • usunięcia metali po zespoleniach

Ostre:

• nastawienia i stabilizacja metalem złamań kości kończyn górnych i dolnych
    • nastawienia zwichnięć stawów kończyn górnych i dolnych

Procedura przyjęcia na oddział:

1. Ordynator codziennie oprócz środy  w godz. 10.00-11.00 bada, kwalifikuje i decyduje o pilności przyjęcia pacjentów do planowanego zabiegu operacyjnego.

2. W przypadku wyznaczonej wcześniej daty przyjęcia, pacjent w stosownym terminie wraz z pisemną  informacją dotyczącą przyjęcia oraz posiadaną dokumentacją medyczną zgłasza się do Rejestracji Przyjęć planowych w dni robocze, weekend i święta na SOR.

3. Przyjęcie do szpitala w trybie nagłym (pilnym) odbywa się w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym po uprzednim badaniu przez lekarza oddziału ortopedycznego. Termin tego przyjęcia może być natychmiastowy – decydują o tym jedynie względy medyczne, możliwy do udzielenia w oddziale zakres świadczenia i wolne miejsca

4.  Pacjent może przekazać w momencie przyjęcia do Szpitala swoje wartościowe przedmioty rodzinie/  innej wskazanej przez siebie osobie/, lub do depozytu. Szpital nie ponosi odpowiedzialności materialnej za przedmioty wartościowe, jeśli nie zostały oddane do depozytu przez pacjenta.

5. Pacjent przyjmowany do oddziału w trybie planowym jest zobowiązany posiadać:
    • skierowanie do szpitala oraz dokumentację medyczną wcześniejszego leczenia wraz z wynikami badań niezbędnymi do wykonania zabiegu operacyjnego
    • dowód osobisty, lub inny dowód tożsamości, dowód ubezpieczenia zdrowotnego, NIP płatnika /do druku L4/
    • w przypadku braku wolnych miejsc w oddziale mimo  wyznaczonego wcześniej  terminu, może on ulec zmianie, o której pacjent zostaje poinformowany telefonicznie lub bezpośrednio.

Co zabrać ze sobą:

• przybory toaletowe
    • porannik, (pacjent chodzący)
    • piżamę ( 2 szt. )
    • ręczniki ( 2 szt. )
    • chusteczki nawilżone
    • obuwie domowe
    • sztućce, kubek
    • wyniki badań diagnostycznych potwierdzających wstępne rozpoznanie, dokumentację wcześniejszego leczenia
    • leki i inne środki medyczne, które zażywa w związku z chorobą inną niż powód przyjęcia do oddziału
    • dowód  osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość pacjenta
    • wodę mineralną

Dodatkowe informacje:

Oddział Ortopedii i Traumatologii Ruchu od lipca 2015 został zmniejszony do 31 łóżek (poprzednio liczył 55)
    i nie jest podzielony na odcinki.
    Wydzielono 2 sale ortopedyczne oraz 6 łóżkową salę Intensywnego Nadzoru Medycznego.
    Pacjenci z zakażeniami są leczeni na oddziale zakaźnym, przyjmowani do zabiegu na oddział w dniu zabiegu lub do 24 godzin wcześniej, następnie do 48 godzin po zabiegu przekazywani na oddział zakaźny.
    Operacje w trybie planowy wykonywane są codziennie.
    Uwaga:
    Pacjentki przyjmowane do operacji powinny zmyć lakier z paznokci, a hybrydy usunąć oraz zdjąć biżuterię.

lek. Witold Lubiatowski
    Oddziałowa
    mgr Renata Glapa

Kontakt:

Telefon: 63 240 4315
    E-mail: o.ortopedii [at] szpital-konin.pl (o[dot]ortopedii[at]szpital-konin[dot]pl)