Oddział Rehabilitacyjny i Pododdział Rehabilitacji Neurologicznej | Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie

Przejdź do linku banera

E-mail: szpital [at] szpital-konin.pl (szpital[at]szpital-konin[dot]pl)            FB data-entity-type=

Realizowane projekty

Oddział Rehabilitacyjny i Pododdział Rehabilitacji Neurologicznej

  Godziny odwiedzin:

  15:00 – 16:00

  Zapisy i wstępna kwalifikacja pacjentów:

  Sekretariat:

  Poniedziałek   10.00 – 12.00
  Środa              10.00 – 12.00

  Kto i w jakich godzinach udziela informacji o chorych:

  Informację udzielają lekarze oddziału w godz. 12.00- 15.00

  Rodzaje leczonych schorzeń:

   

  1. Rehabilitacja Neurologiczna wczesna przeznaczona jest dla pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi leczonych wcześniej w innych Oddziałach szpitalnych, którzy wymagają kompleksowych czynności rehabilitacyjnych ze względu na kontynuację leczenia, oraz całodobowego nadzoru medycznego. Rehabilitacja neurologiczna prowadzona jest w ramach wyodrębnionych grup świadczeń zawartych w katalogu IGP w stacjonarnej rehabilitacji leczniczej -obejmuje-zaburzenia   funkcji mózgu, zaburzeń funkcji rdzenia i korzeni nerwowych, zaburzeń obwodowego układu nerwowego i dystrofii mięśniowej.
  2. Rehabilitacja neurologiczna przewleka przeznaczona jest dla pacjentów którzy są już po przebytej rehabilitacji w wyżej wymienionych grupach i wymagają kontynuacji rehabilitacji w warunkach stacjonarnych.
  3. Rehabilitacja ogólnoustrojowa   przeznaczona jest dla pacjentów, którzy wymagają wszechstronnego postępowania usprawniającego po: urazach, zabiegach operacyjnych, zaostrzeniach chorób przewlekłych i którzy jednocześnie wymagają innych działań terapeutycznych, edukacyjnych, profilaktycznych i diagnostycznych.

  Procedura przyjęcia na oddział:

  1. Tryb przyjęć planowany.
  2. Przyjęcie na Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej wystawiane jest przez lekarzy oddziałów urazowo-ortopedycznych, chirurgicznych, neurochirurgicznych, neurologicznych, reumatologicznych, chorób wewnętrznych, onkologicznych, ginekologicznych, urologicznych, reumatologicznych oraz w przypadku zaostrzeń schorzeń przewlekłych przez lekarzy poradni reumatologicznych, urazowo-ortopedycznych, neurologicznych, reumatologicznych

  Przyjęcie na Oddział Rehabilitacji Neurologicznej wystawiane jest z oddziału lub kliniki: anestezjologii i intensywnej terapii, neurologii, neurochirurgii, chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, ortopedii i traumatologii, chorób zakaźnych lub przyjęcie ze skierowaniem z poradni specjalistycznej: rehabilitacyjnej, neurologicznej, Zasady przyjęcia do oddziału rehabilitacji stacjonarnej: w przypadku rehabilitacji neurologicznej.

  Co zabrać ze sobą:

  Przybory toaletowe, strój kąpielowy, rzeczy na zmianę nadające się do wykonywania w nich ćwiczeń, buty sportowe, sztućce, kubek, całą dokumentację medyczną. Leki , których zażywanie nie wynika z przyczyny hospitalizacji.

  Informacje dodatkowe:

  W Oddziale Rehabilitacji Ogólnoustrojowej z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej prowadzone są zajęcia w ramach terapii zajęciowej, neurologopedii oraz psychoterapii.

  Kierownik
  lek. Joanna Pieńkowska
  Oddziałowa
  mgr Emilia Niemczyk

  Kontakt:

  Telefon: 63 240 4393

  E-mail: o.rehabilitacyjny [at] szpital-konin.pl (o[dot]rehabilitacyjny[at]szpital-konin[dot]pl)

  Pliki do pobrania