11 lutego - Światowy Dzień Chorego | Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie

E-mail: szpital [at] szpital-konin.pl (szpital[at]szpital-konin[dot]pl)            FB data-entity-type=

Realizowane projekty

11 lutego - Światowy Dzień Chorego

11 lutego – Światowy Dzień Chorego

W dniu 13 maja 1992 roku - w 75. rocznicę objawień fatimskich - papież Jan Paweł II ustanowił Światowy Dzień Chorego, obchodzony 11 lutego każdego roku, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.

Celem obchodów Dnia Chorego jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie oraz zwrócenie uwagi świata na potrzeby chorych, konieczność zapewnienia im jak najlepszej opieki oraz uwrażliwienie społeczeństwa na wartość ludzkiego życia.

Tegoroczny temat obchodzonego już po raz 32. Światowego Dnia Chorego brzmi: „NIE JEST DOBRZE BY CZŁOWIEK BYŁ SAM”. Cytat ten zaczerpnięty został z  Księgi Rodzaju i podkreśla jak ważna w chorobie jest bliskość oraz wsparcie rodziny, przyjaciół, pracowników służby zdrowia.

 

Uroczysta msza święta w intencji osób chorych, szczególnie pacjentów naszego Szpitala, odbędzie się w niedzielę 11 lutego o godzinie  16  w Kaplicy Szpitalnej w siedzibie Szpitala przy ulicy Szpitalnej 45.

 

 

 

Z okazji Światowego Dnia Chorego wszystkim Pacjentom Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie życzymy, szybkiego powrotu do zdrowia, zachowania pogody ducha i dużo wytrwałości mimo przeciwności losu, cierpliwości
w znoszeniu trudów dnia codziennego, a także zrozumienia i opieki ze strony najbliższych.

Pracownikom służby zdrowia, opiekunom osób chorych dziękujemy za ich pomoc i wsparcie przynoszące ulgę tym, których doświadcza choroba i walczą o zdrowie oraz życie.

 

Najnowsze aktualności