Ś.p. Pani Maria Jop | Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie

Ś.p. Pani Maria Jop

wstazka

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 5 listopada 2018 roku zmarła

Ś.P. Pani Maria Jop

wieloletnia Pielęgniarka Oddziałowa Oddziału Anestezjologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie.

Pani Maria była pierwszą pielęgniarką w konińskim szpitalu, posiadającą kompetencje pielęgniarki anestezjologicznej. Śmiało można powiedzieć, że była prekursorką rozwoju tej specjalności na ziemi konińskiej.

Swoje uprawnienia zdobyła jeszcze w Krakowie, gdzie w roku 1964 rozpoczynała pracę zawodową, najpierw jako instrumentariuszka, następnie po trzech latach zdecydowała się stanąć po drugiej stronie stołu operacyjnego w roli pielęgniarki anestezjologicznej. Kurs dający uprawnienia pielęgniarki anestezjologicznej ukończyła w 1968 roku, a w 1971 przyjechała wraz z mężem do Konina i podjęła pracę w konińskim szpitalu. W 1985 roku na kursie w Warszawie uzyskała tytuł specjalistki w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki.

Jej fachowości, zaangażowaniu i wsparciu, jakiego udzielała nowym adeptkom trudnej sztuki pielęgniarstwa anestezjologicznego, zawdzięczamy ich osobisty rozwój, którego efektem było powstanie świetnie wyszkolonej, odpowiedzialnej i kompetentnej grupy ludzi, stanowiących dla tego regionu nieocenionej wartości kapitał ludzki.

Kiedy we wrześniu 1999 roku, jako Pielęgniarka Oddziałowa Oddziału Anestezjologii odchodziła na zasłużoną emeryturę, rozstawaliśmy się z ogólnie szanowanym w naszym środowisku fachowcem, ale również człowiekiem, na którego wsparcie zawsze i w każdych okolicznościach mogliśmy liczyć.

Dziękujemy Pani Marylko, że spotkaliśmy kiedyś Panią na naszej drodze!

Łączymy się w smutku z rodziną i wszystkimi Jej bliskimi.

Spoczywaj w Pokoju.

Pracownicy Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr Romana Ostrzyckiego w Koninie