Tablica upamiętniająca Panią Doktor Dorotę Frankiewicz | Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie

E-mail: szpital [at] szpital-konin.pl (szpital[at]szpital-konin[dot]pl)            FB data-entity-type=

Realizowane projekty

Tablica upamiętniająca Panią Doktor Dorotę Frankiewicz

Tablica upamiętniająca Panią Doktor Dorotę Frankiewicz

W oddziale Chorób Nerek umieszczona została tablica upamiętniająca założycielkę i wieloletnią Ordynator Oddziału, naszą przedwcześnie zmarłą  koleżankę Dorotę Frankiewicz.

Pomysłodawcami i inicjatorami tablicy są hemodializowani w tutejszej Stacji Hemodializ pacjenci,
personel medyczny oddziału pomógł w realizacji tego przedsięwzięcia.

Pani Dorota Frankiewicz przez wiele lat pracowała z oddaniem w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie. W 1983roku karierą rozpoczęła jako lekarz stażysta,  zastępcą ordynatora Oddziału Wewnętrznego II była już w roku 1993.

W latach 1999-2000 pełniła obowiązki  Ordynatora Oddziału Wewnętrznego II, od października
2001 roku organizowała i tworzyła od zera Oddział Chorób Nerek i Dializoterapii w nowo wybudowanym budynku przy ulicy Szpitalnej.

Otworzyła Ambulatorium Dializy Otrzewnowej, wiele lat swojego życia poświęciła na pracę
w przyszpitalnej Poradni Nefrologicznej. Za jej kadencji w Stacji Hemodializ oraz w ADO w Koninie przeszczepu nerki doczekało się ponad 200 chorych. To dzięki niej nefrologia na ziemi konińskiej mogła się rozwinąć. Była osobą znaną i cenioną w środowisku nefrologicznym, cieszyła się wspaniałą opinią wśród lekarzy, pielęgniarek a zwłaszcza pacjentów.

Oprócz pracy w oddziale oraz poradni Pani Doktor Frankiewicz zaangażowana była mocno w pracę społeczną. W naszym szpitalu wiele lat pełniła funkcję Przewodniczącego Komitetu Terapeutycznego, była Sekretarzem Konińskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, uczestniczyła w komisjach egzaminacyjnych przyszłych specjalistów w dziedzinie nefrologii.  Za swoje zaangażowanie otrzymała liczne wyróżnienia i odznaczenia, min: „Zasłużona Dla Miasta Konina”, „Zasłużona dla Polskiego Towarzystwa Lekarskiego oraz Wielkopolskiej Izby Lekarskiej”, za długoletnią służbę otrzymała od Prezydenta RP „Złoty Medal Zasługi”.

Odeszła po ciężkiej chorobie 12 września 2022roku, w naszej pamięci pozostanie jednak na zawsze.

Najnowsze aktualności