Zdrowe żywienie i piramida żywieniowa – zajęcia edukacyjne dla pacjentów i ich rodzin | Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie

baner

Podobnie jak w zeszłym roku akademickim tak i w tym w ramach wzajemnej współpracy pomiędzy Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Koninie, a Państwową Wyższą Szkoła Zawodową studenci Wydziału Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowa kierunku dietetyka w miesiącu maju 2019 r. na terenie szpitala zorganizowali w dwóch oddziałach (Oddział Wewnętrzny i Oddział Dziecięcy)  zajęcia edukacyjne dla pacjentów i ich rodzin z tematów: Zdrowe żywienie i piramida żywieniowa. Studenci mówili także o produktach spożywczych, które są zabronione i dozwolone np. w  cukrzycy, a w oddziale dziecięcym skupiono się przede wszystkim na piramidzie żywieniowej. Pacjenci i rodzice dzieci chętnie rozmawiali ze studentami, wymieniali się swoimi doświadczeniami, korzystali z ich wiedzy, szczególnie w zakresie przygotowywania dietetycznych smakołyków.

ZDROWE ŻYWIENIE I PIRAMIDA ŻYWIENIOWA