Miasteczko zdrowia – podsumowanie | Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie

Miasteczko zdrowia – podsumowanie

serce

„MIASTECZKO ZDROWIA” KONIN 15 WRZEŚNIA 2018r.

W dniu 15 września 2018r. w godzinach 9:00 – 14:00 odbyło się „Miasteczko Zdrowia” zorganizowane przez Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie wraz z Samorządem Województwa Wielkopolskiego. Wydarzenie miało charakter edukacyjno-profilaktyczny. Mieszkańcy powiatu konińskiego mieli możliwość wykonania bezpłatnie wielu badań, wysłuchania prelekcji na tematy zdrowotne oraz skorzystania z licznych atrakcji zapewnionych przez partnerów.

Ponad 230 osób oznaczyło stężenie glukozy we krwi oraz zmierzyło ciśnienie. Ponadto wykonano m.in. 85 badań RTG, 56 badań spirometrycznych, 25 cytologii, ponad 20 badań przesiewowych w kierunku jaskry, 32 badania EKG połączone z konsultacjami kardiologicznymi oraz 12 badań ECHO. Z porad urologa skorzystało 30 osób, z czego 8 wykonało USG układu moczowego. 50 uczestników użyło smokolajzerów badających ilość tlenku węgla w wydychanym powietrzu, a ok. 140 doświadczyło działania alkogogli i narkogogli symulujących stan odurzenia alkoholem i narkotykami . Analizę składu masy ciała przeprowadziło 69 osób, na masaż leczniczy z oceną wad kręgosłupa zdecydowały się 22 osoby, natomiast na zabieg krioterapii 32. 60 osób użyło pulsoksymetru, podobnie jak wzięło czynny udział w ćwiczeniach pierwszej pomocy przedmedycznej. Honorowo oddano również 15 litrów krwi.

W ramach wydarzenia można było zasięgnąć informacji w zakresie profilaktyki uzależnień, raka piersi i raka szyjki macicy. Dostępne były także porady w zakresie profilaktyki jamy ustnej oraz porady kosmetyczne. Pojawił się również symulator zderzeń WORD.

Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, animacji, zajęć edukacyjnych oraz konkursów z nagrodami dotyczących zdrowego trybu życia i profilaktyki zdrowotnej. Ponadto każdy dorosły mógł wziąć udział w zajęciach jogi czy skorzystać z porady dietetyka.

Nie lada atrakcją okazał się amerykański śmigłowiec z zespołem ewakuacji medycznej, który wylądował na szpitalnym lądowisku.

Ucztą dla uszu był koncert muzyki jazzowej, a także występy solistów.

W ramach poczęstunku zapewniono kilkadziesiąt litrów grochówki, polewki oraz świeże jabłka.

Zdjęcia z wydarzenia:

Organizatorzy: